2019 | Příprava na kávu – Jaké jsou typy a možnosti?

  • 13 listopadu 2019
  • Home
  • Mix
  • 2019 | Příprava na kávu – Jaké jsou typy a možnosti?
Příprava kávy

Instantní kafe ani turek není váš šálek kávy? Pokud si také potrpíte na dobrou kávu a máte rádi rozmanité způsoby přípravy na kávu, tenhle článek je pro vás jak dělaný. Připravili jsme pro vás inspiraci, jakými různými způsoby příprava na kávu může probíhat. V našem článku najdete produkty, které k přípravě kávy budete potřebovat. Chcete co nejjednodušší, ale přesto stylový způsob, jak si připravit chutnou kávu doma, v kanceláři nebo i na cestě? Tak to tu jste správně!


1. Příprava french press kávy – klasický způsob

Nejjednodušší, ale přesto naprosto skvělý způsob jak připravit kávu, je pomocí french pressu. Díky tomuto pomocníkovi si můžete připravit dobrou a kvalitní kávu i bez velkého kávovaru, nezabere vám doma žádné místo, stojí pár korun a stačí vám k tomu jen horká voda a kvalitní káva. Do french pressu se káva sype již mletá, pokud dáváte přednost kupování celých zrn, skvěle se vám bude hodit mlýnek na kávu v dalším bodě.


2. Ruční mlýnek na kávu – ideální pomocník

Skvělý pomocník pro přípravu kávy z pražených zrn, bude se hodit ke všem pressovačům a filtrovačům kávy, které naleznete v našem článku. Díky mlýnku budete mít vaši kávu vždy čerstvě namletou, což je velice důležité pro skvělou chuť kávy. Pokud nemáte v plánu mlít kávu ve velkém, tento manuální mlýnek se vám bude skvěle hodit. Obsluha mlýnku je velmi snadné, taktéž jeho čištění a nastavení hrubosti namletí. Je vyrobený z nerezového vysoce odolného materiálu. Narozdíl od elektrického mlýnku je velice skladný, vhodný i na cesty, tichý a levný.


3. Elektrický mlýnek na kávu

Chcete zaručit opravdu rychlé a efektivní namletí kávy? Elektrický mlýnek na kávu je ideálním pomocníkem, pokud připravujete kávu často a pro více lidí. Ušetří vám tak spoustu času a kávu budete mít vždy čerstvě namletou. Mlýnek je snadný na ovládání i údržbu a umožňuje nastavení hrubosti kávy. Tento mlýnek je navíc víceúčelový, můžete si v něm namlít třeba i ořechy, koření či obilí.


4. Příprava kávy pomocí Moka konvice

A přípravu na kávu pomocí Moka konvičky znáte? Je to velice snadné, stačí vám vařič, namletá káva a voda. Tento způsob je vhodný třeba na kempování, kávu totiž uvaříte přímo v konvičce a nemusíte přelévat horkou vodu. Použití je velmi snadné a káva je připravena rychle. Konvička je vhodná na plynové i elektrické vařiče, na sklokeramickou varnou desku a pro kempingové vařiče. Objem této konvičky je 300 ml, což je cca 6 šálků espressa.


5. Aeropress na cesty

Sada pro přípravu kávy pomocí tzv.aeropressu je velmi jednoduchý, ale přesto originální způsob. Aeropress se skvěle hodí na cesty, protože balení je velmi skladné, lehké a snadno se převáží. Díky speciálním mikro filtrům káva z aeropressu nebude mít ani malé zbytky zrnek. Aeropress umožňuje přípravu až 4 šálků kávy najednou. Kávu máte připravenou už za pouhou jednu minutu!


6. Chemex příprava na kávu

Příprava na kávu nikdy nebyla jednodušší, stačí jen když si kávová zrna namelete pomocí jednoho z našich mlýnků na kávu uvedených výše, nasype te jej do filtru Chemexu a můžete si kávu vychutnat. Tato karafa připraví až 8 šálků kávy, skvěle se hodí, pokud chystáte návštěvu, máte velkou rodinu nebo chcete připravit speciální kávu pro vaše kolegy v kanceláři. Příprava kávy pomocí Chemexu trvá trošku déle než běžná filtrovaná káva, káva z Chemexu má pak výraznější chuť, pokud si také zakoupíte speciální skleněnou poklici zobrazenou níže, káva vám vydrží déle horká.


7. Filtrovaná káva tzv. Pour over

Příprava kávy nikdy nebyla jednodušší, stačí jen když si kávová zrna namelete pomocí jednoho z našich mlýnků na kávu uvedených výše, nasype te jej do filtru Chemexu a můžete si kávu vychutnat. Tato karafa připraví až 8 šálků kávy, skvěle se hodí, pokud chystáte návštěvu, máte velkou rodinu nebo chcete připravit speciální kávu pro vaše kolegy v kanceláři. Příprava kávy pomocí Chemexu trvá trošku déle než běžná filtrovaná káva, káva z Chemexu má pak výraznější chuť, pokud si také zakoupíte speciální skleněnou poklici zobrazenou níže, káva vám vydrží déle horká.

Možná Vás bude dále zajímat: