6 nevšedních lampiček na noční stolek (2019)

  • 22 července 2019
Lampičky

Lampička na noční stolek nemusí být jen nudnou záležitostí obyčejné šedivé svítilny, kterou rozsvěcíme z rána, když zazvoní mnohdy nenáviděný budíček. Některé moderní lampičky dokážou pozvednout náladu a atmosféru své části postele a to ať už svým originálním designem nebo funkcemi, které by Vás ani nenapadli. Jelikož rádi brouzdáme po internetu a především tom zahraničním, přinášíme Vám výčet nočních lampiček, které jsme buď nenašli v nabídkách u českých obchodů a jedná se tedy o zahraniční inspiraci nebo mají zcela jinou, mnohdy lepší cenu.


1. LED lampa jako skládací kniha

Jako první jsme chtěli napsat o inovativní LED lampičce, která je ve složeném stavu ve tvaru knihy nebo sešitu, ale po roztáhnutí (0° to 360° stupňů) se mění v opravdu příjemné osvětlení. Lampička vytváří tzv. měkké světlo, které vytváří uvolněnou a večerní atmosféru domova. Díky jejímu tvaru a funkci je vhodná jak na noční stolek, tak i jako bližší osvětlení ke čtení knihy přímo na posteli, protože je přenositelná. Navíc ji lze dobíjet přes USB rozhraní například jako svůj chytrý mobil nebo oblíbené iWatch.


2. Zvláštní osvětlení ve tvaru listu

Menší spíše dekorativní osvětlení na stoleček či do dětského pokoje navrhla dílna CyrilBagnostCreation. Má přední dosti výrazný vypínač a lze jej zapojit do USB. Skládá se z kovu, plastu a dřevěné podložky ve spodu lampičky. Může sloužit i jako ideální a originální dárek pro lidi, kteří ocení jemné předměty, které doplní atmosféru pokoje.


3. Lampička ovládaná pomocí Wi-fi přes mobilní zařízení

Občas se to stane nám všem – zachumláme se do peřiny a v tom si uvědomíme, že jsme zapomněli zhasnout lampičku například u stolu. I k tomu slouží designově minimalistická stolní lampička ovládaná přes Wi-fi mobilní zařízení. Díky tomu si můžeme navolit barvy i sílu svícení, vypadá to, že je zde prostor i pro časové nastavování rozsvícení. Prostě moderní lampička i na noční stolek pro moderní lidi.


4. LED lampičky ve tvaru a materiálu dřeva

Tato lampička je jedinečná a vyrábí ji studio afmaster (100% ručně dělané) a tomu také odpovídá cena, která je vyšší než běžně. Za tu cenu ale autor slibuje opravdové dřevo, nejčastěji dubové, ale je možné použít i téměř jakýkoliv jiný exotický druh dřeva. Jedná se o dekorativní lampičku pro nadšené milovníky dřevěných produktů. Montáž je dle autora snadná a lampička obsahu ekonomické LED svítidlo, které slibuje dostatečný jas, včetně vytvoření příjemné nálady.


5. Spirálovitá lampa na noční stůl v různých tvarech

Umělecká lampa v až 5 různých tvarech a barvách vyzdobí Vás moderní design. Jedná se o LED lampičku, takže je zaručena energetická úspora i výdrž několik let. Pomocí tlačítka lze také nastavovat jednotlivé barvy od teplejších barev po studenou bílou a také sílu jasu dle situace. Vhodná lampička na osvětlení tmavého rohu Vaší místnosti nebo ideální na noční stolek pro večerní čtení.


6. Dětské lamičky ve tvaru lega

Milují Vaše děti stavebnici lego? Mohlo by se jim líbit i několik lampiček na motivy lego. Autor z etsy.com (IfIWereABrick) vytvořil až 15 růných modifikací a vypadá to, že nejoblíbenější jsou hlavičky lego figurek vyjadřující různé emoce. Lampička sama o sobě má uvnitř LED svítidlo a disponuje svojí vlastní baterií, do které je však nutné dokoupit 9V alkalické baterii. Velikost lampičky je 16-18cm do výšky.

Možná Vás bude dále zajímat: