Domácí dekorace do 500 Kč, které udělají váš domov krásný a originální

  • 28 července 2019
Domácí dekorace

Chcete si originálně vyzdobit váš dům, ale nechcete za to dát majlant? Pokud se vám také líbí domácí dekorace, které nelze koupit v každém druhém českém obchodě, ale pořád víte, že jde jen o dekorace a proto za ně nechcete dávat tolik peněz, koukněte na náš článek. Je plný tipů a nápadů, jak moderně, vkusně a levně oživit domov aniž by byl přeplácaný či kýčovitý. Možností je spousta, ať už chcete krásné vázy či květináče nebo hezké poličky, tady najdete krásné tipy a doporučení!


1. Závěsný květináč

Květina jako nástěnná dekorace? Ano, tenhle krásný květináč může ozdobit zeď lépe, než kdejaký obraz. Můžete si vybrat z černé či bílé barvy, jednoduše ho pověste doma na zeď pomocí šroubku a je to. Navíc je tak levný, že si jich klidně můžete koupit víc a udělat si doma na zdi pěknou květinovou výzdobu.


2. Rohový regál na knížky

Není doma dostatek místa na další knihovnu? Tahle jednoduchá dřevěná knihovnička či praktická polička snese cokoliv od knížek, květin po vaše oblíbené maličkosti, navíc nezabere moc místa a svým jednoduchým designem se hodí kamkoliv, třeba i do kuchyně. Vybrat si můžete z tmavého dřeva či bílé barvy.


3. Kokosová miska jako perfektní domácí dekorace

Mnohým z vás neuniklo, že kokosové přírodní misky se stávají velkým trendem. Není divu, když jsou tak pěkné a praktické. I takové misky se stanou hezkou dekorací do domácnosti. Já mám menší velikost na snídani a ve větší mám na kuchyňské lince vyskládané ovoce. Jako bonus, tyhle misky jsou extra fotogenické!


4. Dřevěné dekorativní bedýnky

Pokud máte zahradu, dvorek nebo balkón, či svůj byt chcete vyladit trošku retro, tyhle bedýnky jsou úžasný úložný prostor či další možnost, jak vystavit květiny a dekorace ve vašem domově. Kupte si jednu či rovnou sadu, najít je můžete v různých barvách a nebo si je můžete doma natřít sami! Bedýnky jsou vkusné a praktické oživení domácnosti.


5. Dekorativní mísa

Chcete vaši kuchyň oživit nějakou originální mísou na ovoce? Co třeba tahle? Skvěle se vyjímá, je krásná a moderní, ovoce se v ní bude krásně zdobit vaši kuchyň. Pokud se vám tenhle design opravdu zamlouvá, můžete si s mísou v sadě koupit i malé stolky do obýváku ve stejném stylu! Skvělá domácí dekorace.


6. Vintage květinová váza

Pokud se vám líbí vintage styl, tahle váza vás zaručeně nadchne. Kovová váza ve francouzském stylu je dostupná v různých velikostech. Hodí se domů, na balkon a určitě i na zahradu. Jestli znáte někoho, kdo miluje vintage styl, tak tohle může být dokonalý dárek.


7. Skleněná zahrádka

Geometrická terária, kde si můžete cokoliv vyzdobit nebo vytvořit vlastní zahrádku za sklem jsou opravdu populární. Na většině míst, ale tyto ozdoby stojí opravdu nemalé mění, my jsme pro vás ale našli tuhle, která na vás finančně jistě zapůsobí lépe. Teď už si jen terárium vyzdobit podle vlastní představy kaktusy, kamínky a dalším.


8. Dřevěné schodiště pro květiny či jiné dekorace

Dřevěný stojan na květiny může být další vkusnou dekorací do vašeho domu, můžete si vybrat ze tří velikostí, dvě, tři nebo čtyři patra. Je skládací a vejde se i do malého prostoru. Dřevěné schůdky jsou skvělý způsob, jak vystavit bylinky či pokojové rostliny. Na tyč můžete také pověsit závěsné květináče a květináče s háčky.


9. Geometrická nástěnná dekorace

Líbí se vám geometrické tvary? Je to elegantní a moderní způsob, jak si ozdobit stěnu ve vašem domě. Vybrat si můžete z široké nabídky různých tvarů, barev a velikostí. Lze je připevnit ke zdi pomocí háčku.


10. Dekorativní osvětlení

Světýlka nemusí váš dům zdobit pouze o Vánocích, pokud si tedy vyberete ty správné. Balení těchto krásných světýlek totiž obsahuje 50 kolíčků k připevnění menších fotografií, které skvěle ozdobí váš domov. Světelný řetěz má 100 LED žárovek a je 10 metrů dlouhý. V balení je také 20 cvočků pro připevnění řetězu ke zdi. Je to opravdu skvělý způsob jak ozářit váš pokoj a vystavit si na zeď vaše oblíbené fotografie.


11. Dřevěná polička

Krásné a stylové závěsné poličky prostě v českých obchodech jen tak snadno nenajdete. Tady je příklad jedné krásné, ale vybrat si můžete i z jiného dřeva či s vícero-patry. Pokud ale věříte, že v jednoduchosti je krása, zalíbí se vám nejvíc tahle, jako mě! Je navíc ručně dělaná a celá z přírodních materiálů.


12. Polička ve tvaru trojúhelníku

Další originální polička na vaši stěnu může být třeba tato. Na výběr máte ze dvou barev – Georgian oak oil nebo Jacobean oak oil, barva se liší podle toho, jakým olejem byla polička potřena. Šířka je přibližně 30 cm, polička je natřená voskem a olejem pro ochranu dřeva, je ručně dělaná, každý kousek je originální.

Možná Vás bude dále zajímat: