8 dřevěných dekorací, které ve světě nadchly

  • 03 srpna 2019
Dřevěné dekorace

Chcete si domů koupit něco hezkého, ale zároveň nechcete nic kýčovitého, prostě něco co zapadne do vašeho domu a bude se hodit kamkoliv? Tak na to jsou ideální dřevěné dekorace, které jsou nadčasové, ale zároveň elegantní a vkusné. Je prokázané, že přírodní dřevěné výrobky v domácnosti mají pozitivní vliv na zdraví a krevní tlak, zlepšují vzduch, přináší úlevu od stresu, úzkosti a vedou ke zlepšení emočních stavů a ​​pohody.

V tomto článku jsme pro vás vybrali krásné, dřevěné dekorace do bytu či domu, které v zahraničí frčí. Ať už chcete něco praktického do vašeho domu, nebo jen tak na ozdobu, jste na správném místě. Udělejte váš byt vkusný, originální a příjemný pomocí dřeva!


1. Extravagantní závěsné dřevěné svítidlo

Závěsné svítidlo do vašeho domu si můžete vybrat hned z několika provedení. Chcete raději moderní nebo retro? Vyberte si vaše oblíbené, ať už to bude kterékoliv, skvěle ozáří a zpříjemní váš domov. Svítidlo obsahuje 5 žárovek, hodí se do menších i větších místností, kabel je dostatečně dlouhý a dle potřeby je možné ho omotat kolem dřeva.


2. Dřevěné nástěnné hodiny

Tento unikátní kousek je vyrobený z masivního dubového dřeva. Hodiny mají krásný design, působí přirozeně a hodí se do kuchyně, pracovny či ložnice. Moderní styl a dobrá čitelnost času splňují jak estetický, tak praktický účel. Hodiny jsou tiché, netikají a mají průměr 30cm.


3. Dřevěný dekorativní vintage servírovací podnos

Tento dřevěný podnos je opravdu unikátní a vypadá mnohem originálněji než ty, které běžně vidíme v obchodech a které jsou masově vyráběny a používány na každém rohu. Pokud se vám líbí vintage styl, tyhle dřevěné podnosy vás určitě nadchnou. Je vhodný jak pro praktické servírování, přípravy pikniku apod., ale také jako dekorace do kuchyně či obýváku.


4. Dřevění pomocníci do kuchyně

Pokud máte rádi dřevo, tato sada 7 kusů dřevěných kuchyňských potřeb vás rozhodně nadchne. Naběračka, lžíce, špachtle, už nic nemusíte mít plastové. Tyhle dřevěné potřeby je bezvadně nahradí, navíc vaši kuchyň krásně vyzdobí. Sada je vyrobena z přírodního teakového dřeva. Naběračky mají silnou rukojeť a jsou perfektně broušené, hladké, lehké a silné. Skvěle se hodí k vaření, pečení, smažení servírování a narozdíl od jiných materiálů vaše pánve a hrnce nepoškrábe. Hodí se i jako perfektní dárek.


5. Dřevěné servírovací prkénko s kůrou

Láká vás originální způsob servírování jídla? Ať už v kuchyni, na zahradním pikniku nebo i v restauraci se dá také servírovat pomocí přírodních servírovacích prkének ze dřeva. Tento styl je velice oblíbený zejména pro servírování sýrů, ale lze jej použít i na servírování masa, ovoce, zeleniny a dalšího. Toto prkénko je lakované, aby dlouho vydrželo, je  vyrobeno z oboustranně broušené masivní olše, celková délka s rukojetí je 36 až 41 cm a prkénko je přibližně 13 – 19 mm silné. Každý kousek je unikát!


6. Dřevěná dekorativní lucerna s LED svíčkou

Skvělá retro dekorace do bytu může být i malá dřevěná lucerna, tahle je navíc s LED svíčkou na baterie, takže je naprosto bezpečná! Rám je vyrobený ze dřeva, žádná náhražka, hodí se dovnitř i ven a je to skvělý doplněk na zútulnění domácnosti.


7. Dřevěné dekorativní zrcadlo

Tento unikátní kousek opravdu ozáří každou domácnost, ať už bude v ložnici, na chodbě či v koupelně, tohle zrcadlo prostě zazáří. Nechce se inspirovat stylem antique. Toto ručně dělané zrcadlo z lískového dřeva je prostě skvělá domácí dekorace!


8. Dřevěná dekorace ve stylu stojánku na svíčky

Originální přírodní stojánek na čajové svíčky ze dřeva se skvěle hodí do obývacího pokoje nebo do ložnice. Je to krásná, ručně dělaná přírodní dekorace do domácnosti, která může zpříjemnit vaše zimní a podzimní večery a navodit relaxační atmosféru.

Možná Vás bude dále zajímat: